čtvrtek 9. ledna 2014

Lanovkou na Monte Baldo a město Malcesine – opravdu to nejlepší pro bike?

Malcesine je krásné město, pro mne osobně jedno z nejhezčích, neřku-li rovnou nejhezčí městečko na celém jezeře. Má krásné historické centrum, dlouhou promenádu, příjemné nepřecpané pláže, které myslí i na děti (sem tam nějaká ta prolejzačaka či skluzavka), večer je zde kam jít, najdeme zde levné restaurace, ale i třeba restauraci s Michelinskou hvězdou, dále mnoho barů, diskošku a krásný hrad. Na dovolenou, ať už rodinnou s dětmi či romantiku v páru – nemůže být jediné námitky - Malcesine nezklame a většinou se líbí všem :-)

Velmi často ale slyším že Malcesine = bike, cyklistický ráj. Ano, dalo by se to odvodit od přítomnosti lanovky, jež vede o dobrých 1700m výše, na nejvyšší kopec oblasti – horu Monte Baldo. Jistojistě každý, kdo jede na Gardu a bere s sebou kolo tento výlet vyzkoušel. Z vrchu můžete jet po hřebenech na Torbole a to ještě s výběrem cesty, resp.obtížnosti. Jinak řečeno...na své si přijde jak freerider, tak cyklistická rodinka. 

Většinou se ale moc nedozvíte ty negativní stránky věci a bohužel i výlet na Monte Baldo je má. Na lanovku se nejen v sezoně čeká minimálně hodina, (v letních prázdninách i více), s koly navíc jezdí kabina jednou za půl hodiny a to jen brzy ráno a pak déle odpoledne, svezení navíc není zadarmo. Stojí dobrých 20-25euro (zrovna si nevzpomínám a ceník na webu lanovky je teď v zimě stažený).


Pak to dopadá, že biker jede poprvé na Gardu, bydlí  v Malcesine, pojezdí kolem Malcesine, zjistí, že kolem jezera díky silnici plné tunelů to není zrovna ideálka, jednou si dá Monte Baldo, a pak si třeba zasteskne, proč nevolil spíše o 20km severnější Torbole, Arco, nebo Riva del Garda.

Každý den jet nahoru lanovkou je sice super, ale leze to do peněz :-)

Naopak na severu je situace zcela opačná, kilometry tras a terénů, velká rozmanitost. Komu se nechce šlapat do kopce, může využít služeb BIKE SHUTTLE, kterou nabízí hlavně v Torbole více firem, stačí se projít po městě a nechat se inspirovat. Můžete ale využít i náš servis, minimálně trochu ušetříte a navíc můžete pokecat v češtině.


2 komentáře:

 1. Díky za informace. Chystám se tam jet a prosil bych Vaši reakci k mému plánu na dvoudenní výlet do této oblasti. Zajímalo by mě, jak jsou trasy, které jsem si naplánoval náročné a nebezpečné, zda se tam vůbec dá jet na horském kole, případně, jak byste můj plán upravili. Díky moc.

  1. den:
  - Trento - příjezd v 10 hodin;
  - trasa Trento - Malcesine 64 km; přesná trasa na mapy.cz: http://goo.gl/AlXOoH

  2. den:
  - ráno výjezd lanovkou
  trasa Monte Baldo - Garda 32,8 km; http://goo.gl/n2NXYR
  a trasa Garda - Verona 32 km; http://goo.gl/FeVYfW
  - Verona odjezd v 18:15

  Jezdí lanovka s koly v květnu, jaká je teplota v nejvyšších bodech?

  OdpovědětVymazat
 2. Konečně perfektní a jasný popis situace. Jsme nyní právě v Malcesine, přivezli jsme kola protože každý psal jaká je to tady bomba pro beikaře. Bohužel přesně jak píšete,kvůli dopravě na silnici a tunelům opravdu nic moc. No a jinak musíte buď nahoru lanovkou za 25 EUR nebo prostě kola naložit na auto a někam odjet. Je nádherně, ale kolo tady moc nevyužijeme.

  OdpovědětVymazat