úterý 7. července 2015

Tipy na dobré restaurace v Malcesine - část I.


Dalším dílem našeho seriálu kde se dobře najíst se musíme zastavit v MALCESINE, asi (právem) nejpopulárnějším resortem celého severu jezera. Na otázku „kde se dobře najíst v Malcesine“ lze vcelku jednoduše odpovědět a není třeba číst dále – všude. Myslím, že ve městě nenajdete místo, které by vyloženě zklamalo. Ještě se mi nestalo, že bych dostal byť jen průměrné jídlo. Proto je myslím třeba vyzdvihnout několik opravdu dobrých restaurací, míst na které jen tak nezapomenete.

LA VECCHIA Malcesine.

Restaurace která má / měla ocenění od Michelinu. Snaží se zde experimentovat s italskou kuchyní, jejich jídla obstojí i v rámci food-stylingu.


Restaurace nabízí zejména několik vícechodových menu. Ta stojí okolo 70-100 euro na osobu. Je možnost přijít a objednat si ala carte – počítejte za těstoviny cca 20 euro, za chod s masem o 10 euro více. Není to levné, ale bezesporu to bude zážitek. La Vecchia je restaurací, kterou doporučujeme našim svatebčanům, když pořádáme a organizujeme svatby. Nikdo nikdy neřekl křivého slova. Nebudu vychvalovat do nebes, neboť právě přehnaná očekávání mohou srazit zážitek dolů. Měli jsme zde již hodně gurmánů a hodně z nich bylo uzemněno perfektní prací šéfkuchaře, doporučení vín. Porce nejsou veliké, ale to se u tohoto stylu restaurace ani zas tak nečeká. Hladoví ale neodejdete!

Rezervace – doporučená/nutnáAl Gondoliere

stylem a chutěmi dosti podobná La Vecchii. Restaurace v centru Malcesine, bez nějakého výhledu, jedna část je v patře s výhledem do uliček dolů. Byl jsem zde několikrát, vždy si výborně pochutnal. Jednou mi ale zkazil náladu sám pan majitel, který vždy přijímá objednávky. Je to takový striktní pán s brýlemi na špičce nosu, který dokáže před zákazníkem obrátit v oči sloup, resp.jeho mimika je velmi dobře čitelná a může až zaskočit. Je vidět, že nemá rád, když lidé dlouho vybírají a nechávají ho vyčkávat s propiskou a notýskem. Stalo se mi to ale jednou, možná neměl náladu, možná se mi prostě takový druh chlapíků nelíbí.


Rezervace - doporučená, stůl ale většinou najdete.


AL BACIO – restaurace hotelu CASTELLO

A mám zde první TIP jak se skvěle najíst za dobrý peníz. Pokud se vydáte od hradu Malcesine směrem na pláž (jakoby na sever – tedy k Rivě, Torbole…), půjdete cestou kolem jednoho z nejlepších hotelů ve městě – hotelu CASTELLO 4*. Jeho restaurace nese jméno AL BACIO a servíruje skvělé jídlo, které nejen že dobře chutná, dobře vypadá, ale i servis je špičkový a hlavně – cena za tento zážitek stojí směšný peníz v porovnání s tím, jaký ten zážitek je. První chody (tzn.těstoviny) zde začínají na nějakých 7 eurech, hlavní jídla jasně že o něco dražší, dezerty kupříkladu za eura čtyři.


Již jsem zde byl několikrát, protože ten poměr cena/kvalita je nepřekonatelný. Posledně jsem zde jedl levně, hodně jsem si pochutnal, navíc s výhledem na hrad Malcesine, jezero a hotelová lehátka plná děvčat v bikinách. To ale neberte jako pravidlo, jezero Garda je přec jen oblíbenější u seniorů a navíc hotel Castello je sám o sobě vyšší liga.Možná vás napadá otázka – není v tom nějaký háček? Špičkové jídlo na TOP místě a tak levné? Háček v tom není, resp.možná jeden – lidé se málokdy půjdou najíst do hotelu a dají přednost klasické resturaci. Dveře do restaurace jsou sice otevřené, menu je venku, ale noblesně vypadající interier, hotelové parkoviště plné milionových aut a povětšinou prázdná restaurace může odradit ke vstupu. Za mne ale – právě proto jděte do toho!


Rezervace: na oběd není nutná, na večeři doporučená (mohou zde být různé akce, svatby...)

1 komentář: