neděle 6. listopadu 2016

Limone bude mít cyklostezku do Rivy

Vášnivým bikerům jsem nikdy Limone nedoporučoval. Přec jen, městečko je krásné, ale skřípnuté ve skalním masivu a dojet za dobrými trasami / kamkoli jinam je prakticky nemožné - směr Riva pouze úzkými, nebezpečnými tunely.

Brzy se to ale vše změní, nová cyklostezka "připnutá na skále" spojí Limone s městem Riva del Garda, měla by být hotová ještě pro nadcházející sezonu - tedy 2017.

Investice: 7mil.euro (v přepočtu 190 mil. Kč)
Budeme se tedy těšit!


EDIT 7/2017 : cyklostezka není, proč?

chybějící cyklostezky jsem si všiml hned. Poptal jsem se místních a vyslechl příběh, kolik může špatně položená otázka vyvolat nedorozumění.
Ve zkratce: cyklostezku buduje kraj Lombardia. Jezero Garda je tvořeno celkem třemi kraji, Lombardia zasahuje pouze do levé (západní části) jezera, od jihu po Limone, respektive končí pár kilometrů nad Limone. Kdosi z Lombardie někdy na nějaké tiskovce prohlásil, že zainvestují aby z Limone vedla stezka nahoru na Capo Reamol a až na sever (myšleno k hranicím Lombardie, což je jen pár km za Limone)

Byl to nějaký novinář, který to pochopil tak, že "až nahoru" = do Rivy, toto převzala velká část italských médií, včetně mě (viz můj článek nahoře). 
Toho si všimla zřejmě i IDNES a ta rovnou uvádí, že cyklostezka bude mít 140km.  Celé toto nedorozumění pocítily i hotely v Limone, které začaly dostávat nové rezervace od bikerů, kteří čekali, že se již na kole na sever a do Rivy dostanou.

Kde se tyto informace berou, nevím, realita je ale taková, že z Limone do Rivy žádná stezka nevede, a vypadá to, že v nejbližších letech nebude.


Žádné komentáře:

Okomentovat