středa 11. října 2017

Se psem na Lago di Garda?Neumíte si představit dovolenou bez svého nejvěrnějšího chlupatého člena rodiny? V Itálii můžete leckde narazit! Italové sami o sobě nejsou moc velcí chovatelé psů, naopak my Česi jsme asi největší chovatelé v Evropě. 

Jezero Garda – se psem i na pláž
Pláže na lago di Garda jsou volně přístupné, nepatří nikomu, může do vody tedy i pes. Někde může být regulace (například velké pláže v Rivě nebo Torbole, v sezoně jsou obsypané lidmi, voda je plná lidí, dětí). Vše je tedy spíše o zdravém rozumu. Nikdy jsem ale jakýkoli problém nezaznamenal, máte jinou zkušenost?

Se psem k bazénu či do restaurace? Nikoliv!
Ano, je to italský zákon, který většina hotelů zná a dbá na něj. Pes (jedno jaké velikosti) má zakázán vstup do veřejných míst hotelu – tedy restaurace, bazén… Někteří hoteliéři zákon neznají nebo to třeba neřeší. Například v našem oblíbeném tříhvězdičkovém hotelu ANGELINI sám majitel vlastní psa, jež se za leta mezi turisty stal oblíbeným, rozmazleným hotelovým povalečem. V jiných hotelech a obzvlášť v hotelech vyšší kategorie můžete ale narazit a psa nebudete moci vzít s sebou ani do restaurace na večeři (a je jedno že se vejde do kabelky). Vždy se ale můžete zeptat u nás v CK, vše pro vás ověříme. 

Máme velkého psa – může s námi? 
Ze zkušenosti – prakticky nikde nám velkého psa nepotvrdí. Většinou hotel nebo apartmán nechce riskovat a slova chvály, příběhy jak je hodný a vychovaný, letitý rodokmen… toto zkrátka nezabírá. Mám ale zkušenost s několika hotely či apartmány, kde již velkého psa akceptovali. Museli jsme ale doložit rasu a aktuální fotografii, po zvážení hoteliér kývl. Vždy je to tedy o komunikaci. Pokud máte velkého psa, určitě nám pošlete dotaz, já vám zašlu ubytování, kde by teoreticky mohl projít.


Nikdy nedoporučuji zapírat, může se to vymstít. Jednou jsme měli nahlášeného10kilového psa středního vzrůstu a nakonec s rodinou přicestoval VLKODAV, který si navíc po dlouhé cestě v autě chtěl trochu hrát… italská recepční má tiky v oku zřejmě dodnes :)

Žádné komentáře:

Okomentovat