sobota 3. března 2018

Dovolená na Lago di Garda, na co si dát pozor při výběru lokality jezera?Výběr správné lokality – již jsem to psal milionkrát a budu psát dále. Pokud jedete poprvé k jezeru, výběr lokality je zcela zásadní. Pokud jedete na kolo a chcete sjíždět divoké kopce, nebudete spokojeni v Sirmione nebo kdekoli na jihu. Jižní část může být naopak skvělou volbou, pokud chcete vyloženě odpočinkovou, plážovou dovolenou nebo hledáte skvěle vybavený kemp pro rodinnou dovolenou. Každá lokalita je vhodná pro něco jiného, někde je lepší koupání, někde je lepší přístup na cyklostezky, procházky do hor, někde se třeba vůbec nedá koupat.

Někdy se zkrátka dozvíme až po dovolené, že nebyla dle představ, protože klient zkrátka vybral hotel, co se dle obrázků zalíbil, cena vyhovovala, na místě pak přišlo rozčarování. Již jsme tedy měli rodinnou, plážovou dovolenou v Tremosine (kdo byl, pochopí jak daleko je to na pláž), cyklisté v Limone nemusí být spokojeni tak jako jejich kolegové v Torbole, svatební noc v hotelu Gardaland také nebyla zcela ideální. (V hotelu Gardaland je totiž překvapivě velký výskyt dětí, pro které je hotel spolu s návštěvou tematického parku životním zážitkem, o kterém chtějí dát vědět všem kolem).
Pokud vybíráte pobyt přes CK, zeptejte se, jaké tam jsou pláže, jak hodláte dovolenou trávit, zkrátka, zda-li je lokalita vhodná právě pro vás.

Silnice – je kolem celého jezera, táhne se většinou podél jezera/pláže. Máte-li pak ubytování přímo u jezera, většinou tam silnice bude (méně či více) vadit. U nás v CK známe každý hotel, každou lokalitu, takže je možné říci, jak tam silnice vadí či nikoli.
S většinou hotelů máme dohodu, že pokud je to možné, tak pokoje našich klientů umisťuje na stranu směrem k jezeru/bazénu/zahrady – zkrátka více do ticha... Toto řešíme automaticky s každým hotelem.Pláže: opravdu je pláž u hotelu? Mnohdy je hotel inzerován jako přímo u jezera, nebo například 200m k jezeru. To sice může být, ale pláž zde být vůbec nemusí nebo může být několik kilometrů jinde. Ne všude jsou pláže, v některých městech je příchod k jezeru rovnítkem pro kamenné molo/promenádu a pláž je trochu z ruky. (Na toto je dobré dát pozor, shodou okolností, v resortech, začínajících na jméno G: Garda, Gardone, Gargnano….:)

Hodnocení ubytování: ne vždy je všemocné, záleží, kdo jej hodnotí. Znám hotely, které mají dobré hodnocení, ale hotel se specializuje na určitou klientelu, která kladně hodnotí a s českým klientem má pramálo společného. Hoteloví hosté jsou například němečtí nebo britští senioři, kterým jde hotel naproti třeba výběrem stravy.  Pak se můžete dočkat k večeři hranolky s vepřovým v trojobalu namísto čehokoli italského (už jsem zmiňoval v jiném článku zde). Někomu to vyhovuje, my se snažíme takové hotely eliminovat a na toto upozorňovat. Tip: pokud chcete zažít takové ubytování, většinou se trefíte, pokud ubytování zakoupíte u německé CK (platí jen pro Gardu)


Ne vždy jde vše skloubit dohromady, nicméně nebojte se cestovní kancelář zasypat svými požadavky, od toho tu přec jen je. Jestli někde CK vždy vítězí, pak je to právě znalostí lokality. Tedy… alespoň u nás.

5 komentářů:

 1. Dobrý den!
  Moc se mi líbí váš blog. :-)
  Chystám se letos poprvé na Gardu. Mohla bych se zeptat na radu ohledně vhodné lokality?
  Mám dvě takové priority. Koupání a kolo. Ráda bych někam, kde je příjemné koupání a zároveň možnost cyklistiky (ale ne extrémně náročné). :-D
  Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den, asi bych volil sever jezera - Riva nebo Torbole, tam budete mít asi největší nabídku cyklostezek všech náročností. Pokud nemáte ráda kopce, můžete se rozjet třeba po (inline) stezce kolem řeky směr Arco/Dro a je to skvělý výlet bez nějakého převýšení. V Riva del Garda i Torbole je zároveň skvělá městská pláž. Záleží také na termínu - pokud pojedete v mimosezonu např.v květnu - možná bych volil něco jižněji, kvůli teplotě vody, rozdíl je v mimosezoně znát.

  Snad jsem pomohl, hezký den

  OdpovědětVymazat
 3. Pomohl jste mi moc! Děkuji! :-)
  Pojedu uprostřed června. A jestli se ještě mohu zeptat. Jelikož tedy pojedu v mimosezoně, měl byste také nějaké doporučení v té jižnější části (kolo+koupání)?
  Děkuji a přeji krásný den.

  OdpovědětVymazat
 4. omluva, tento komentář jsem minul. na kolo s kombinací s koupáním bych jel třeba někde kolem města Garda a pár km níže, na protější straně je trochu zapomenutá bikelokalita u měst GARGNANO, ideální koupání v této lokalitě je třeba zase v zátoce MANERBA. Všude máme dobré ubytování a v mimosezoně někde uplně TOP ceny. Například na jihu je velké množství kempů, které kupříkladu v září se již nedokáží naplnit, tak zdatně konkurují cenami. Najdete i třeba takové ceny jako mobilhome pro celou rodinu pod 5.000,-kč na celý týden atp. Doporučím napsat na info@gardatravel.cz až budete vědět termín, počet osob - najdeme to nejlepší.

  OdpovědětVymazat